Žaluzie, rolety nebo jiné stínění?

11. 03. 2014


 

Přemýšlíte o žaluziích nebo roletách?

Nevíte jaký stínící prvek zvolit? Velice rádi Vám poradíme. Nejdůležitější je Vaše představa o tom, co od stínění očekáváte a jaké vlastnosti má splňovat?

Velice důležitými aspekty při rozhodování jsou možnosti regulace slunečního a tepelného záření, požadavek na úplné zatemnění, bezpečnost, omezení hluku či ochranu Vašeho soukromí.

 

Stínění dělíme do dvou základních skupin: na venkovní (exteriérové) a vnitřní (interiérové).

 

INTERIÉROVÉ

 

U horizontálních a vertikálních žaluzií lze světlo regulovat naklápěním lamel, což je nespornou výhodou oproti látkovým roletám, kdy máte, buď roztaženo do libovolné úrovně nebo zcela zataženo. S ohledem na tento fakt je dobré vybírat propustnost látky. Do dětských pokojíčků a ložnic, kde je požadavek na úplné zatemnění doporučujeme látku typu blackout.

Látky blackout dodáváme i na vertikálních žaluziích a japonských posuvných stěnách využívaných v promítacích místnostech, společenských a kulturních sálech.

Můžeme Vám nabídnout prvky, které nabízejí variantu stínění i úplného zatemnění např. u plisovaných rolet použitím dvou látek nebo vertikální žaluzie Harmony, které mají lamely z PVC materiálu doplněné voálovou látkou.

Dalším světlo regulujícím prvkem je roleta pod různými obchodními názvy: Duo, Twintex, Zebra či Den a Noc. Látka rolety je tvořena střídáním průhledných a neprůhledných horizontálních pruhů dvou látek. Vtip je v tom, že neprůhledné pruhy se mohou překrývat (roleta světlo propouští - transparentními pruhy) nebo na sebe neprůhledné pruhy navazují a vytváří kompaktní plochu. Sluníčko si „pouštíte" do interiéru dle potřeby. Tyto rolety nejsou zcela zatemňující, ale ochrání Vaše soukromí před nežádoucími pohledy. Jedná se o designově i funkčně doladěný prvek.

 

EXTERIÉROVÉ

 

Pokud bychom hovořili o optimalizaci přímých světelných paprsků, kdy jsou vysoké nároky na viditelnost v interiéru například v kancelářích, obchodních a průmyslových centrech lze doporučit rolety s látkami Screen nebo Soltis. Každá látka má dle svého označení jiné vlastnosti týkající se propustnosti záření TS, odrazu záření AS, absorpci záření AS a propustnost viditelného spektra TV.

Pro libovolné polohování slunečního světla, bychom doporučili  venkovní horizontální žaluzie s různými šířkami lamel od 50,70, 90 mm a tvary: C, Z, F, S. Žaluzie se dají naklápět i vytahovat dle požadavku.

Pro úplné zatemnění, ochranu před vnějšími vlivy s tepelně izolačními vlastnostmi, jsou jasnou jedničkou předokenní hliníkové rolety plněné polyuretanovou pěnou. Zabezpečí Váš dům, sníží náklady na vytápění, působí jako ochrana oken, omezuje hlučnost a prašnost. Rolety mohou být opatřeny i integrovanými sítěmi proti hmyzu.

 

Všechny prvky lze ovládat mechanicky nebo motoricky. V současné době dochází k častému napojení stínění na chytré centrální řídící systémy.

 

Výše jsme zmínili pouze několik základních stínících prvků, abychom poukázali na možnou variabilitu.

 

Veškerý sortiment je zakázkovou výrobou.

Nejnovější aktuality u nás
Archiv novinek
Dodavatelé
Copyright © 2023 - VJŠ.cz
Vyrobila společnost Nový Web s.r.o.